Ürün Çeşitlerimiz

Standart Kutu
En yaygın şekilde kullanılan kutu tipidir. Alt ve üstü kapaklıdır. Kapaklar en ölçüsünün yarısı kadardır ortada birleşir. Standart kutunun bütün kapakları aynı boydadır. Dış kapakları kutunun ortasında birleşir. İç kapakları arasında kalan mesafe, kutu boy - en ortasına bağlı olarak değişir. Pek çok ürünün ambalajı olurlar. Ürünün tabanlarda daha iyi korunması istenirse kutu kapakları arasında kalan boşluğa ölçüye uygun bir parça yerleştirilir. Bu yöntem özellikle birden fazla dalgadan üretilen ve bir çok ürünün paketlendiği kutularda kutu tabanında oluşan kademe farkını ortadan kaldırmak için kullanılır.

Tam Kapak Kutu
Kapakları birbiri üzerine kapanan kutu tipidir. Tam kapak kutu dış kapaklarının tam olarak üst üste bindirildiği tip kutudur, çökmeye dayanıklıdır. Genellikle en ölçüsü dar olan ve yan yüzü üstüne istiflenen kutular, başlarda oluşan mukavva katı nedeniyle istife dirençlidir ve üst üste koyulabilir. Tam kapak kolide, kapak koliyi olduğu gibi kapatmaktadır, her bir kapağın genişliği kolinin genişliği kadardır, bu sebeple bindirme kapak koli veya standart kapak koliden kendini ayırmaktadır. Tam kapak türü kolilerin tercih edilmesinin sebebi kolinin taşıyacağı malzemeyi mukavvemeti ve dayanımı söz konusu olduğundan tercih sebebidir. Tam kapak kolilerin kapak olçüleri kolinin en'i ile aynıdır, yani kolimizin genişliği kac cm. ise kolimizin kapağıda bir o kadar olmalıdır, kolimizin olçüsünün 60cm.x40cm.x40cm. olduğunu düşünürsek, kolimizin her bir kapağı da 40cm. olacaktır. Bu tür koliler hemen hemen her sektör için kullanıma uygundur, baskılı ve baskısız olmak üzere müşteri isteğine göre üretilir.

Özel Kesimli Kutu
Özel Kesim Koli tüm ihtiyaçları karşılayan kesimleri ile hayal gücünüzü yansıtıyor. Farklı ürün üretimi yapan firmaların taşıma, sergi gibi faaliyetlerinde lazım olan özel kesim yapılan koliler ile ürünleri daha rahat gösterme imkanına sahipler. Özel kesimli koli çeşitleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

Özel Kesim Altı Kilitli Kutu
Kalıplı kesim kutulardandır, bant veya başka bir şeye ihtiyaç duyulmadan alt ve üst tarafı kapatılarak kutu haline getirilebilir. Özel Kesim Altı Kilitli Kutu kalıplı kutu çeşitlerinden olan bu kutu, bant gerektirmeden belirli bir sıra ile kapatılınca kilitlenen alt ve üst kapakları nedeniyle genellikle tüketici ambalajı olarak değerlendirilir. Eklemesi kutu üreten firmada genellikle yapıştırma olarak yapılır. Kesimli kutular, pizza kutusundan, lahmacun kutusuna, elektronik parça kutusundan, kimyevi madde kutusuna, tıbbi malzemeden tutun, parfüm kutusuna, yada kitap kutusu, albüm kutusu gibi değişik değişik sektörlere hitap etmektedir, kullanımı insan oğlunun hayal gücü ile sınırlıdır, onun için belirli başlı bir sektörde kullanılmaz hemen her sektörde kullanıma uygun bir kutu şeklidir.

Alt Üst Tava Kutu
Kalıplı veya standart olarak üretilen bu tavalar, düz şekilde sevk edilirler. Ülkemizde yaygın olarak kesme çiçek ambalajı olarak kullanılır. Alt Üst Tava Kutu Teleskopik tava kutu, kalıplı veya standart olmak üzere iki türde üretilmektedir, bu tava tip koliler genel olarak düz şekilde sevk edilmektedirler, kutuların kurulumları kullanıcı firmanın paketleme birimi tarafından kurulmakta, kenarları isteğe bağlı olarak yapıştırılır yada dikilir, kimi firmalar bunların haricinde koli bandını tercih etmektedirler. Genelde gıda sektöründe kullanılır. Kavanoz ve şişeler tava içerisine sıralandıktan sonra naylon shirinkleme işleminden geçirilerek sevk edilir.

Teleskopik Geçme Kutu
Biri diğerinden geçme payı kadar küçük olan iki adet tek kapak kutunun birleşmesinden oluşur. İki tane tek taraftan kapaklı kutunun ağızları yüzyüze gelecek şekilde birbiri üzerine geçmesi ile oluşur. Genellikle iç ve dış kutu farklı oluklu mukavvadan üretilir. Yan duvarlarda çift kat mukavva kalınlığı olması kutunun dayanıklı olmasını sağlar.. Özellikle narenciye ambalajı olarak kullanılan bu tiplerde, kutunun çökme değeri, iklim koşulları, istifte bekleme, sevkiyat gibi dış etkenlere bağlı olarak azaldığından, iç kutular çift dalga, hattabazı yüzlerde çeşitli yardımcı malzemeler kullanılarak neme dayanıklı olarak üretilirler. Dış kutular ise liner'da genellikle beyaz veya mermerli kağıtlar kullanılarak çarpıcı baskılarla üretilirler. Özellikle geniş yüzeylere yapılan baskıların neden olduğu yüzey ezilme değeri kaybı, bu kutu türünde azalmaktadır.

Özel Kesim Dip Kilitli Kutu
Herhangi bir yardımcı malzeme istemeden kutu olur. Bant kullanmaya gerek yoktur. Dar yan kenarları katlandığında üç kata ulaştığından dikine yüksek mukavemet sağlar. Kutu tabanını oluşturan kapakların birbiri üzerlerine bindirme yaptırılarak kilitlenmesi yoluyla oluşan özel kesim kutu türüdür. Genelde gıda sektöründe kullanılır. kavanoz ve şişeler tava içerisine sıralandıktan sonra Naylon shirinkleme işleminden geçirilerek sevk edilir.